Siłownia - powrót do formy

13-03-2020

Cięgle brakuje ci czasu i  motywacji by wrócić do formy. Wiosna to doskonały czas na zmiany. Pamiętajmy jednak- jeśli nie ruszałeś się całą zimę forma nie wróci po pierwszym treningu. Chęć zbyt szybkiego powrotu niestety kończy się często kontuzjami dlatego odnalezienie rytmu ćwiczeń jest bardzo ważne.

Zacznij od tego co jesz- przecież nie od dziś wiadomo iż jesteś tym co zjesz! Pamiętaj by jeść pięć porcji dziennie. Dużo warzyw i owoców, które dostarczą energii i witamin. Unikaj przetworzonej żywności i jedź ryby oraz owoce morza.

Śpij! Sen działa antystresowo i regeneruje organizm- jest niezbędnym czynnikiem do utrzymania doskonałej formy. Pilnuj żeby regularnie się kłaść i wstawać- pomoże to powrócić do dobrych nawyków.

Jeśli poczujesz już się lepiej i pozimowy detoks zadziałał a dobre nawyki weszły ci w krem warto włączyć aktywność fizyczną. Zacznij od dwóch treningów tygodniowo systematycznie dodając ilość lub zwiększając intensywność. Ustal swój plan treningowy i staraj się go realizować.